מרקטינג

איך תשתמשו בדומיין שלכם ככלי שיווקי מצויין

domains

ניהול מדיה חברתית ושיווק בערוצי התוכן השונים, הפכו לעניין של מה בכך עבור מותגים ועסקים מכל הסוגים בשנים האחרונות. בשל המיידיות והשליטה הנדרשת באינספור מדיות, חברות רבות מפקידות משימה זו בידי אנשי שיווק, אשר שולטים בכל רז הרשתות החברתיות, הלוא הם ה- MARKETERS.

למרקטרס המתוארים לעיל שלל כלים מבוססי רשת (SAAS), דרכם הם שולטים ומנהלים ביד רמה מערך שלם עבור אותם המותגים והעסקים.
בד בבד, תמיד ניתן יהיה להבחין ב"נכסים דיגיטאליים" שאותם החברות רוצות להשביח, לשפר ולשדרג.
למרקטרס, המשתמשים בהם, תפקיד חשוב ביצירת, שימור ושיפור אותם הנכסים.

אחד מהנכסים הללו הינו הדומיין, שהוא מעין פיסת נדל"ן אינטרנטית ונכס וירטואלי ראשון מסוגו. רוצים להשיג אחד? קראו כאן על רישום דומיינים והבינו כיצד העולם הזה פועל.

למה דומיינים כל כך חשובים?
התלות שלנו  בגוגל בשנים האחרונות, והתחזקותו של דפדפן הכרום בשנים האחרונות, גרמה לרבים לחשוב כי עולמם של הדומיינים חלף מן העולם.
רבים מכירים את המכירות בסכומי עתק שהיו ב15 השנים הראשונות של שנות האלפיים, ומאז הנושא מעט נשכח וירד מסדר העדיפויות של רבים.
אך טעות בידי אלה שהמעיטו בערכם של הדומיינים, ראיה לכך ניתן לראות במכירות של שנת 2017, לצד 10 המכירות (המדווחות) הגבוהות ביותר של דומיינים.

גוגל בעצמה הינה שחקנית מרכזית בעולם הדומיינים, הן כרשמית דומיינים והן כבעלים של סיומות רבות מאלו החדשות (עוד על אלו, במאמרים הבאים).
ללא ספק, ישנה חשיבות רבה לדומיין של האתר באינדוקס של גוגל ומיקום הופעתו בעמוד החיפוש. (ביחד עם תוכן וקישורים)

 

Most expensive domains

 

השימושים השונים

 • כתובת אימייל –
  האימייל הוא הכלי מספר אחת עבור חברות רבות, ומהווה את הקשר בינם לבין העולם.
  הן ביצירת קשר והן ככלי מכירתי גרידא. באימייל מופיע שם איש הקשר, וכן שם העסק, או לפחות שם איתו העסק מזוהה.
  חשוב לציין שמייל עסקי המשתמש בדומיין של אתר החברה, הוא חלק אינטרגלי מהמיתוג הכולל. הוא מבסס את המסר המיתוגי של העסק, יוצר ניראות משופרת ומשדר אמינות אשר תשמר לטווח הרחוק.
 • מקצרי כתובות –
  מקצרי הכתובות מהווים כלי חשוב עבור מרבית המפרסמים ולא קיים מרקטר שאינו מכיר אותם.url shortener  אלו, מציעים לכל דיכפין כתובת אינטרנט מקוצרת אשר תוביל לעמוד, כתבה או כל יעד ברחבי האינטרנט.
  כתובת מקוצרת זו משתמשת בדומיין של אותו מקצר כתובת אשר לרוב משתמש בדומיין קצר וזכיר ככל שניתן.
  מה הקאצ'? אתרים אלו מציעים ניתוח מעמיק ומפורט של כמות, סוג ואיכות ההקלקות על הדומיין המקוצר.לדוגמה, הוושינגטון פוסט יכול להשתמש בכתובת הזאת:  https://goo.gl/fdB7stבמקום בזאת הארוכה והמסורבלת: https://www.washingtonpost.com/world/2018/08/30/trump-is-blaming-china-north-korea-impasse-real-fault-may-lie-closer-home/

  המרקטרס או חבריהם האמונים על ה PPC , משתמשים במידע שמצטבר מהשימוש בכתובת המקוצרת, וכך יודעים לפלח ולנתח את הצלחת הקמפיין במדיות השונות כגון פייסבוק או אימייל.

  טיפ של מקצוענים שלא ידעתם: הוסיפו את הסימן " + " בסוף הדומיין המקוצר, ותוכלו להינות מהצצה מוגבלת לנתונים שמאחורי אותו לינק.

  בצילומי המסך המצורפים רואים כיצד עמודי הפייסבוק הרשמיים של טויוטה וריאל מדריד משתמשים במקצרי הכתובות כדי להוביל לאתרים שלהם.

  שימוש יצירתי בדומיין

 

מקצר כתובות (URL Shortener) מציע דרך נוחה להפוך את הכתובת המוצגת של האתר שלכם לקצרה וזכירה יותר.

 

שימוש יצירתי בשם דומיין

 

דומיין האקס (Hacks)

אם הגעתם לחלק זה,  ראיתם שהדומיינים עם הסיומת . COM נמכרים בסכומים עצומים, וכיום קשה מאוד למצוא דומיין קצר שעדיין לא נרשם בסיומת זו.
אנשי השיווק (מרקטרס) שבמאמר זה עסקינן, יצרו בשנים האחרונות מעין פתרון מגניב לבעיה, DOMAIN HACKS. מדובר בדומיינים שאינם עם הסיומת .com והם למעשה משתמשים בסיומות של מדינות.
כך למשל Bit.ly רכשה את הדומיין הזה בתחילת דרכה עם הסיומת של מדינת לוב במקום את Bitly.com שמחירו היה גבוה (ולאחר מכן רכשה את הנקודה קום בשל הצלחתה).
דוגמה נוספת הינה של ערוץ 10 ותכנית האירוויזיון, המשתמשים בדומיינים 10.tv ו eurovision.tv בהתאמה, המכילים את הסיומת של מדינת טובאלו (אי באוקיינוס השקט שההכנסות מהסיומת הזאת מהווים מעל ל10% מהתקציב שלו).

דומיין של מדינה בשימוש עסקי

מדינת האיים טובאלו. 10% מהכנסותיה מגיעים מהסיומת .tv

שימוש נוסף לדומיינים הללו הינו בתור שירות קיצור הכתובות המתואר לעיל.
חברות כמו BITLY מוכרות דומיין האקס ממותגים ללקוחותיהם המשתמשים בכתובות המקוצרות, כך שהם מזכירים את שם החברה או את עיסוקה.
בביטלי, הדומיין שהוזכר קודם עם וושינגטון פוסט, יופיע כך: wapo.st/2C1QCs4. דוגמה קלאסית ל DOMAIN HACK  שכל תפקידו הוא לקצר את הקישור לכתבה באתרם, ולנתח את ההקלקות , החשיפה ויחסי ההמרה השונים.

דוגמאות למותגי ענק המשתמשים בדומיין האקס על בסיס יומיומי:

Domain Hacks

 

Domain hacks

לסיכום, זאת תהיה טעות מצידכם להתייחס אל הדומיין תחתיו שוכן האתר שלכם כשם בלבד.
ישנן דרכים רבות ומגוונות להפיק תועלת וערך משימוש בדומיינים.
מחשבה יצירתית וטיפה הבנה של הטכנולוגיה ללא ספק יעזרו לכם להגיע לשם.

החלטתם כבר מהו הדומיין המושלם בשבילכם? יפה, עכשיו הגיע הזמן לבדוק שהוא פנוי ומתאים לדרישות שלכם.

איך להגדיל מכירות באתר ע"י שימוש בקופונים והנחות – המדריך המלא מרקטינג איך להגדיל מכירות באתר ע"י שימוש בקופונים והנחות – המדריך המלא
פולילנג – ככה תתרגמו את האתר שלכם לכל שפה, בכמה צעדים פשוטים מוצר, מרקטינג פולילנג – ככה תתרגמו את האתר שלכם לכל שפה, בכמה צעדים פשוטים