מרקטינג

מהן "מלכודות מעורבות" (Engagement Baits) בפייסבוק ואיך נימנע מהן?

אתם מכירים את הפוסטים האלה: "תייגו את אחד השמות שברשימה ואם תוך 5 דקות הבן אדם לא מגיב הוא חייב לכם בירה" או "רוצים לזכות באספקה של אוכל לתוכים לכל החיים? לייק + תגובה + שיתוף ואתם נכנסים להגרלה הגדולה!"

מבחינת פייסבוק, פוסטים כאלה הם ניסיון לרמות את האלגוריתם – תוכן שטחי, שלא מעניק ערך אמיתי למשתמש ומנסה להגדיל מעורבות וחשיפה בעזרת מניפולציה.

פייסבוק הכריזה לאחרונה מלחמה על פוסטים מהסוג הזה, מתוך רצון להפוך את הפלטפורמה לכמה שיותר אותנטית ואמינה עבור המשתמשים. כחלק מאותה "מלחמה" הודיעה פייסבוק שתצמצם בהדרגה את החשיפה עבור פוסטים שהיא מגדירה כמלכודות מעורבות.

מארק צוקרברג מבין טוב מאוד מה מביא לו בערך 20 מיליארד כניסות בחודש ותהיו בטוחים שאלה לא הפרסומות או פוסטים נוטפי ריח שיווקי חריף. לכן השינויים התכופים בפיד שלכם ובסוג התכנים אליהם אתם נחשפים יותר ולכן גם הצעדים הננקטים לאחרונה כנגד מלכודות מעורבות.

 

סבבה, נפסיק לנסות "לרמות" את האלגוריתם. לא ידענו שהוא כזה רגיש. אז מה הוא כן אוהב?

התשובה פשוטה ואין טעם ללכת סחור-סחור: תוכן איכותי, רלוונטי ומקורי בקבוצה שמעניקה ערך אמיתי ואינפורמציה חיונית לחברים בה. הקהל שלכם רוצה להרגיש שלא בכל פוסט מנסים למכור לו משהו.

אם תצליחו ליצור קהילה של חברים שמתעניינים בצורה אותנטית בתוכן שאתם מפרסמים הרווח יהיה כולו שלכם. ההמלצה שלנו היא שתנסו ליצור קהילה של אנשים שאשכרה רוצים לשמוע מה יש לכם להגיד בתחום בו אתם מתמחים ושמגלים מעורבות עם העמוד שלכם, לא רק עבור הסיכוי לזכות במשהו.

כאמור, השינויים האלה במדיניות של פייסבוק נועדו כדי לספק למשתמשים של הרשת החברתית פיד איכותי, מעשיר ורלוונטי יותר עבורם. אם תשכילו להתאים לכך את התוכן שאתם מייצרים, זה יתבטא בקבוצה פעילה יותר, לקוחות מרוצים יותר וכמובן בהכנסות גדולות יותר לעסק. 

האם השמועות על מותו של הפרסום האורגני היו מוקדמות? מרקטינג האם השמועות על מותו של הפרסום האורגני היו מוקדמות?
מערכת לניהול שותפים (אפיליאציה) – פלטפורמה חכמה להכנסות פאסיביות מרקטינג מערכת לניהול שותפים (אפיליאציה) – פלטפורמה חכמה להכנסות פאסיביות